W większości kraju sobota była gorąca. Podobnie też będzie z niedzielą, ale dzisiaj na zachodzie możliwe są lokalne burze, a w nocy nad Podkarpacie dotrze strefa opadów znad Ukrainy. 

Do czwartku nad kontynentem eurpejskim mają panować wyże, które wykluczą większe opady. Oprócz chłodniejszej północnej Polski nadal będzie bardzo ciepło albo upalnie, a 21 czerwca ma być najgorętszym dniem tygodnia, z upałami na zachodzie i południu.

Większe zmiany mają nastąpić w piątek, kiedy to Polska wreszcie dostanie się pod wpływ niżu wędrującego przez Skandynawię, co da nam deszcz na froncie. Jeśli prognoza modelu GFS się sprawdzi zacznie oddziaływać dawno nieobecna u nas cyrkulacja zachodnia i napłyną chłodniejsze polarno-morskie masy powietrza znad Atlantyku. Oznacza to na północy Polski w sobotę temperatury nieprzekraczające 15 stopni. Trochę dni jeszcze zostało do tego czasu i temperatury mogą okazać się jednak wyższe. Najlepiej śledzić kolejne aktualizacje modeli.

Według ostatniej aktualizacji modelu GFS przyszła sobota na północy z temperaturą poniżej 15 stopni, ale na południu sięgającą 20*C.

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/06/Temperatura-maksymalna-16-VI-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/06/Temperatura-maksymalna-16-VI-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaW większości kraju sobota była gorąca. Podobnie też będzie z niedzielą, ale dzisiaj na zachodzie możliwe są lokalne burze, a w nocy nad Podkarpacie dotrze strefa opadów znad Ukrainy.  Do czwartku nad kontynentem eurpejskim mają panować wyże, które wykluczą większe opady. Oprócz chłodniejszej północnej Polski nadal będzie bardzo ciepło albo...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę