Jeszcze wczoraj było gorąco i wiele wskazywało na początek typowo letniego weekendu. Stało się jednak inaczej i nie była to niespodzianka dla modeli meteorologicznych. Już na północy było chłodniej, a z biegiem dnia w wyniku przemieszczającego się chłodnego frontu doszło do wkraczania rześkiej masy powietrza o pochodzeniu arktycznym.

Zbliżający się niż znad Europy Wschodniej przy bliskości stabilności skandynawskiego wyżu będzie wzmagać wiatr potęgujący odczucie chłodu. Nad Zatoką Gdańską, na Zalewie Wiślanym i Żuławach wieje na tyle mocno, że dochodzi do tworzenia się na rzekach cofki. Z pewnością pogoda nie będzie zachęcała do kąpieli w Bałtyku. W Resku nad ranem temperatura spadła do 4.5 °C.

markSytuacja obecnaJeszcze wczoraj było gorąco i wiele wskazywało na początek typowo letniego weekendu. Stało się jednak inaczej i nie była to niespodzianka dla modeli meteorologicznych. Już na północy było chłodniej, a z biegiem dnia w wyniku przemieszczającego się chłodnego frontu doszło do wkraczania rześkiej masy powietrza o pochodzeniu arktycznym. Zbliżający się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę