Jutro czeka nas niespokojna pogoda, gdyż z zachodu na wschód kraju będzie wędrował chłodny front atmosferyczny, który wyprze gorącą masę powietrza. We wschodniej oraz w centralnej Polsce temperatury przekroczą jeszcze 30 stopni, osiągając miejscami nawet 33*C. Na zachodzie po przejściu frontu będzie już chłodniej – tam około 25 stopni.

Natomiast po południu w pasie od Górnego Śląska przez Mazowsze po Warmię i Mazury zaczną rozwijać się chmury burzowe, które mogą być gwałtowne z uwagi na pojawienie się silnej dywergencji w górnej troposferze. Dodatkowo w tej części kraju wystąpi zbieżność wiatrów, a nad zachodnią Polską będzie znajdował się prąd strumieniowy. Stąd możliwe jest powstawanie superkomórek burzowych w czasie których głównym zagrożeniem będę silne porywy wiatru oraz opady gradu (do 3 – 4 centymetrów).

Nocą z piątku na sobotę nadal nad Polską będzie obecna silna dywergencja, co będzie sprzyjało powstawaniu burz przez całą noc. Miejscami sumy opadów mogą przekroczyć 50 mm.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/ostrzeżenia.png?fit=1012%2C1024&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/ostrzeżenia.png?resize=150%2C150&ssl=1markOstrzeżeniaJutro czeka nas niespokojna pogoda, gdyż z zachodu na wschód kraju będzie wędrował chłodny front atmosferyczny, który wyprze gorącą masę powietrza. We wschodniej oraz w centralnej Polsce temperatury przekroczą jeszcze 30 stopni, osiągając miejscami nawet 33*C. Na zachodzie po przejściu frontu będzie już chłodniej - tam około 25 stopni. Natomiast...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę