Wczoraj w związku z wkraczającymi coraz bardziej w głąb północnej Polski opadami deszczu zarysował się dość istotny kontrast termiczny. Na południu zalegała jeszcze gorąca masa powietrza, która powoli będzie ustępować przed wkraczającym powoli frontem. Obecnie leje od Łodzi po Ziemię Opolską oraz na Lubelszczyznę. Z drugiej strony północ kraju znajduje się dzisiaj pod rozległym wałem wyżowym, dzięki któremu świeci tam słońce. Jednak płynące tam chłodniejsze powietrze polarno-morskie jest już chłodniejsze.

Sobota ma być pochmurna i deszczowa na południowym wschodzie, ze względu na obecny nadal tam front. Na zachodzie będzie się już wypogadzać. W niedzielę więcej słońca w całej Polsce.

markPrognoza pogodyWczoraj w związku z wkraczającymi coraz bardziej w głąb północnej Polski opadami deszczu zarysował się dość istotny kontrast termiczny. Na południu zalegała jeszcze gorąca masa powietrza, która powoli będzie ustępować przed wkraczającym powoli frontem. Obecnie leje od Łodzi po Ziemię Opolską oraz na Lubelszczyznę. Z drugiej strony północ kraju...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę