Wczoraj pomimo słońca było dość chłodno, zwłaszcza w miejscach odsłoniętych i gdy słońce zakryły chmury. Ujemna anomalia dla soboty dochodziła do 4 stopni. Rześkie powietrze z północy przyniosło też zimną noc, z licznymi przymrozkami. Wyż, który kształtuje nam pogodę w weekend odchodzi na wschód. Wiatr będzie wiał z południa i na zachodzie będzie o parę stopni więcej. Ciśnienie zaczyna spadać, a niedługo od zachodu wkroczy kolejna zatoka niżowa, która jutro może przynieść chmury i lekkie opady deszczu.

Kolejny skandynawski niż da o sobie znać we wtorek. Środa zapowiada się wietrzna i deszczowa, choć na większe sumy opadów można liczyć tylko na północy. Dopiero pod koniec tygodnia możliwe są wyższe temperatury. Niemniej ocieplenie według modelu GFS ma być chwilowe.

Sytuacja synoptyczna w środę
Najcieplejszym dniem w przyszłym tygodniu ma być sobota, kiedy to na południu temperatury mają przekroczyć 20 stopni.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/Temperatura-maksymalna-29-IX-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/Temperatura-maksymalna-29-IX-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaWczoraj pomimo słońca było dość chłodno, zwłaszcza w miejscach odsłoniętych i gdy słońce zakryły chmury. Ujemna anomalia dla soboty dochodziła do 4 stopni. Rześkie powietrze z północy przyniosło też zimną noc, z licznymi przymrozkami. Wyż, który kształtuje nam pogodę w weekend odchodzi na wschód. Wiatr będzie wiał z południa...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę