Trwa słoneczna ciepła pogoda z temperaturami typowymi bardziej dla końca lata. Mimo to wiele drzew zaczęło już się mienić odcieniami żółci, pomarańczu i czerwieni. Na cieplejszym zachodzie, gdzie jeszcze nie było przymrozków, dominuje nadal zieleń. Kolorowe barwy jesieni są największą ozdobą tej pory roku, ale to krótki stan, który poprzedza dość ponury widok gołych drzew, jaki następuje później.

W tym roku ze względu na duże usłonecznienie i wysokie temperatury liście na drzewach mogą utrzymać się dłużej. Na niektórych gatunkach jednak już opadły z powodu suszy.

W pogodzie niewiele zmian. Ciśnienie lekko spada, ale do połowy tygodnia utrzyma się obecna aura, z nieznacznie tylko spadającymi temperaturami. Noce chłodne, ale generalnie bez przymrozków. Wyż z Europy Wschodniej będzie stopniowo słabnąć, ale i tak przez większość tygodnia dominować będzie wyżowa pogoda. Trochę deszczu na zachodzie może spaść w następny weekend, ale generalnie będzie to kolejny suchy tydzień. W przyszłą sobotę i niedzielę zrobić się ma tez o parę stopni chłodniej, poniżej 15 stopni, gdyż napłynie chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Nie spodziewamy się też silniejszego wiatru.

markSytuacja obecnaTrwa słoneczna ciepła pogoda z temperaturami typowymi bardziej dla końca lata. Mimo to wiele drzew zaczęło już się mienić odcieniami żółci, pomarańczu i czerwieni. Na cieplejszym zachodzie, gdzie jeszcze nie było przymrozków, dominuje nadal zieleń. Kolorowe barwy jesieni są największą ozdobą tej pory roku, ale to krótki stan, który...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę