Jesień przechodzi w dojrzałą fazę i dzień skraca się coraz bardziej – od dziś dni będą trwały poniżej 10 godzin. Spotęguje to już pojutrze przejście na czas zimowy, kiedy to widne popołudnia skrócą się o godzinę. Tymczasem w pogodzie czeka nas kolejna wędrówka atlantyckiego niżu, który dziś o północy znajdzie się nad Bałtykiem, a potem skieruje się nad kraje baltyckie. Nie będzie wielkiej wichury, najmocniej powieje w północnej połowie kraju, ale dojdzie znów do temperaturowej huśtawki.

Dziś i jutro w dzień ponad 10 stopni (przy południowo wschodnim wietrze), ale w niedzielę niż zaciągnie wiatr  z północny. W niedzielne popołudnie jednie samo południe ma cieszyć się paronastoma stopniami. Reszta kraju z temperaturą poniżej 10*C. Niedziela na ciepłym froncie, w południowej części kraju, będzie deszczowa.

Chłód z północy spłynie na większość Polski w niedzielę. Front chłodny na południu będzie dzielił wyraźnie różnie termicznie masy powietrza.
markSytuacja obecnaJesień przechodzi w dojrzałą fazę i dzień skraca się coraz bardziej - od dziś dni będą trwały poniżej 10 godzin. Spotęguje to już pojutrze przejście na czas zimowy, kiedy to widne popołudnia skrócą się o godzinę. Tymczasem w pogodzie czeka nas kolejna wędrówka atlantyckiego niżu, który dziś o północy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę