Wraz z połową listopada zmienia się sytuacja pogodowa i zaczyna napływać do Polski zimne kontynentalne powietrze ze wschodu. Czas założyć cieplejsze ubrania i wymienić opony na zimowe. Kraj jest pod wpływem klinu wyżowego. Centrum wyżu w weekend przemieści się nad Skandynawię co doprowadzi do napływu jeszcze zimniejszego powietrza. Dało się to odczuć już w nocy – w Jeleniej Górzy było  -3.6 °C, w Szczecinie -3.0 °C. Nad większością kraju, na wschód od Poznania i Legnicy, zalega mgła, która nasuwa się na zachód. 

Tam, gdzie jeszcze nie było w tym sezonie przymrozków w weekend się pojawią. Najbliższa noc w większości kraju na lekkim minusie. Wędrująca zatoka niżowa w poniedziałek ma sprowadzić opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na drogach trzeba będzie bardziej uważać. Taki typ przedzimowej aury może sie utrzymać do końca przyszłego tygodnia.

Ostatnie dni z paronastopniowymi temperaturami.

Najbliższej nocy przymzrozki w większości kraju, najniższe temperatury mają panować w Małopolsce.
markSytuacja obecnaWraz z połową listopada zmienia się sytuacja pogodowa i zaczyna napływać do Polski zimne kontynentalne powietrze ze wschodu. Czas założyć cieplejsze ubrania i wymienić opony na zimowe. Kraj jest pod wpływem klinu wyżowego. Centrum wyżu w weekend przemieści się nad Skandynawię co doprowadzi do napływu jeszcze zimniejszego powietrza. Dało...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę