Do minionej nocy były jeszcze miejsca, gdzie przymrozek w tym sezonie się nie pojawił, m.in. w Wielkopolsce. Dziś nad ranem prawie w całym kraju temperatury były już ujemne, jeśli nie na dwóch metrach to przy gruncie. Na zachodzie kraju przymrozek pojawił się o miesiąc później niż przeciętnie. Na wschodzie kraju panował już typowo zimowy mróz – w Białymstoku i Kozienicach odnotowano temperaturę minimalną rzędu  -6.8°C, wzdłuż wschodniej granicy temperatury spadły poniżej -5 stopni.

Po porannych zamgleniach i mgłach lokalnie na zachodzie obecnie jest słonecznie, choć nadciągający niż to zmieni.

Na mapie z temperaturą obserwowaną ok. godziny 7:00 dobrze widać skąd nadciągnęła mroźna masa powietrza. Przymrozki wystąpiły też w Niemczech, Francji, w krajach Beneluksu, na północy Włoch i Bałkanach.

 

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/11/Temperatura-najniższa-godzinowa-17-XI-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/11/Temperatura-najniższa-godzinowa-17-XI-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaDo minionej nocy były jeszcze miejsca, gdzie przymrozek w tym sezonie się nie pojawił, m.in. w Wielkopolsce. Dziś nad ranem prawie w całym kraju temperatury były już ujemne, jeśli nie na dwóch metrach to przy gruncie. Na zachodzie kraju przymrozek pojawił się o miesiąc później niż przeciętnie. Na wschodzie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę