Wszystko wskazuje na to, że ochłodzenie, która zaczęło się parę dni temu utrzyma się już na dobre i w przyszłym tygodniu generalnie w dzień temperatury będą na lekkim plusie, a noce mijać będą z lekkim mrozem. Zmieniła się cyrkulacja i wieje teraz z północnego wschodu, a w następnych dniach ze wschodu. Mapy z dwóch ostatnich dni dość dobrze pokazują proces wychładzania i kierunek z jakiego nadciągnęło zimne powietrze kontynentalne. Pomimo, że o tej porze to już nic wyjątkowego to jednak temperatury jakie ponowały wczoraj były niższe o ok. 3 – 4 stopnie od normy.

Obecnie na Europą mamy stabilny układ cyrkulacyjny typu „omega”, a Polskę sięga wyż znad północnej Norwegii (1045 hPa). Słońca nie ma, bo przez kraj przechodzi front – na wschodzie pada z niego lekko deszcz ze śniegem lub śnieg, na zachodzie deszcz, co w tych warunkach stwarza niebezpieczne warunki na drogach. Na południu Polski może też popadać deszcz ze śniegiem i śnieg we wtorek i środę ze względu na aktywne niże śródziemnomorskie, które jednak nie powinny do nas dotrzeć.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/11/Temperatura-maksymalna-17-XI-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/11/Temperatura-maksymalna-17-XI-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaWszystko wskazuje na to, że ochłodzenie, która zaczęło się parę dni temu utrzyma się już na dobre i w przyszłym tygodniu generalnie w dzień temperatury będą na lekkim plusie, a noce mijać będą z lekkim mrozem. Zmieniła się cyrkulacja i wieje teraz z północnego wschodu, a w następnych dniach...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę