Po słonecznej środzie nie ma już śladu i od wczoraj jesteśmy pod wpływem kolejnego niżu. Chłodnemu frontowi towarzyszyły wczoraj nad wychłodzonym wschodzie opady śniegu, ale i one przeszły stopniowo w deszcz (początkowo marznący). Kierunek zmian jest dobrze widoczny na mapie wczorajszej temperatury. Lekki mróz trzyma jeszcze tylko przy granicy z Białorusią, a w Legnicy o 11:00 było 11.8°C.

Niebawem nadciągną kolejne opady deszczu (w górach śniegu) związane z niżem znad Morza Północnego. Nasilać się będzie południowo-zachodni wiatr, zwłaszcza w nocy porywy mogą sięgać 70 km/h.

https://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/12/Temperatura-maksymalna-6-XII-2018-1024x963.pnghttps://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/12/Temperatura-maksymalna-6-XII-2018-150x150.pngmarkSytuacja obecnaPo słonecznej środzie nie ma już śladu i od wczoraj jesteśmy pod wpływem kolejnego niżu. Chłodnemu frontowi towarzyszyły wczoraj nad wychłodzonym wschodzie opady śniegu, ale i one przeszły stopniowo w deszcz (początkowo marznący). Kierunek zmian jest dobrze widoczny na mapie wczorajszej temperatury. Lekki mróz trzyma jeszcze tylko przy granicy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę