Dzisiaj powietrze zwrotnikowe będzie dalej wypierane ze wschodniej Polski. Na zachodzie już chłodniej, komfortowo termicznie, ale z każdym kolejnym dniem będzie coraz goręcej. Dziś na południu wystąpi zagrożenie silnymi burzami, z obfitym deszczem i gradem.

Na początku tygodnia jednak nie przewidujemy opadów i pogoda w warunkach panującego wyżu chwilowo się uspokoi. W środku tygodnia zrobi się jednak upalnie i Boże Ciało może być upalne. Jednak od weekendu być może przyjdzie czas na dominację polarno-morskiej masy powietrza z zachodu.

20 czerwca, Boże Ciało, może być najcieplejszym dniem tygodnia z 31-stopniowym upałem.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/06/Temperatura-maksymalna-15-VI-2019-.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/06/Temperatura-maksymalna-15-VI-2019-.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyDzisiaj powietrze zwrotnikowe będzie dalej wypierane ze wschodniej Polski. Na zachodzie już chłodniej, komfortowo termicznie, ale z każdym kolejnym dniem będzie coraz goręcej. Dziś na południu wystąpi zagrożenie silnymi burzami, z obfitym deszczem i gradem. Na początku tygodnia jednak nie przewidujemy opadów i pogoda w warunkach panującego wyżu chwilowo się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę