Po dość kapryśnej sobotnie aurze niedziela wreszcie przyniesie więcej słońca. Wczoraj przejściu chłodnego frontu towarzyszyły opady śniegu na wschodzie i południu, ale i dość silne porywy wiatru (na Śnieżce wiało nawet w porywach do 165.7 km/h, a nad morzem do 96 km/h w Darłowie). Doszło do wymiany masy powietrza na zimniejszą z północy, a wraz z ustępującym zachmurzeniem w nocy temperatury zaczęły spadać – w Chojnicach i Szczecinku zanotowano nad ranem -1.3 °C (choć i tak to niewiele jak na styczeń). Tak też będą prezentować się najbliższe dni – w dzień lekko dodatnia temperatura, w nocy lekko ujemna, a silniejszy mróz jedynie w górach. Dziś odczucie chłodu będzie potęgować wciąż jeszcze dość odczuwalny północno-zachodni wiatr.

W ciągu dnia opady śniegu znad południowego wschodu będą ustępować. Z drugiej strony od zachodu rosnąć będzie zachmurzenie, a w nocy przesuwać się będą z północnego zachodu opady śniegu.

Wraz z ustępowaniem wyżu i kolejnymi niżami od zachodu od połowy przyszłego tygodnia znów zacznie robić się cieplej i temperatury będą przekraczać w dzień 5 stopni.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/01/Temperatura-maksymalna-4-I-2020.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/01/Temperatura-maksymalna-4-I-2020.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaPo dość kapryśnej sobotnie aurze niedziela wreszcie przyniesie więcej słońca. Wczoraj przejściu chłodnego frontu towarzyszyły opady śniegu na wschodzie i południu, ale i dość silne porywy wiatru (na Śnieżce wiało nawet w porywach do 165.7 km/h, a nad morzem do 96 km/h w Darłowie). Doszło do wymiany masy powietrza...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę