PROGNOZA NA 30 X 2017

Do jutrzejszego popołudnia nadal na wschodzie utrzyma się porywisty wiatr do 90 km/h.

 

Przez nasz kraj przetoczył się dziś głęboki niż, przyniósł on bardzo silne porywy wiatru w zachodniej oraz południowej Polsce. Obecnie jego centrum opuściło już nasz kraj, ale nadal bardzo mocno oddziałuje na pogodę u nas.

 

Po przejściu niżu i frontu chłodnego zaczęło napływać do nas zimne powietrze z północnego zachodu. A to wszystko dzięki wzajemnemu położeniu niżu oraz wyżu znad zachodniej Europy.

 

Odcięta zatoka niżowa w rejonie Azorów na Atlantyku zostanie w najblizszych dniach wypchnięta z tego rejonu, a na swoje miejsce powróci Wyż Azorski, dzięki czemu cyrkulacja strefowa powróci na tradycyjną trasę. Dzięki takiej przebudowie geopotencjału zimna masa powietrza pozostanie z nami tylko przez 2 dni. Od środy zacznie się już ocieplać.

 

W nocy w wielu rejonach będą występować przelotne opady deszczu, miejscami przechodzące w opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Czeka nas już chłodna noc.

W prawie całym kraju temperatura wyniesie od 0 do 3 stopni, w rejonach górskich temperatura będzie ujemna i posypie śnieg. Nieco cieplej będzie na północy kraju, zwłaszcza nad morzem od 4 do 8 stopni. To efekt jeszcze stosunkowo ciepłej wody w Bałtyku

 

Jutro w ciągu dnia nadal będą występować przelotne opady w rożnej postaci od deszczu po śnieg i krupę śnieżna.

 

Ujemna temperatura na wys. 850hPa ( około 1,5 km) sprawi że w wielu rejonach pojawia się opady śniegu.

 

Przelotne opady śniegu są możliwe zwłaszcza na południu.

 

Wystąpi sporo konwekcji w czasie której opady będą silne.

 

Czeka nas zimny dzień. W górach temperatury będą ujemne, w pozostałej części kraju od 4 do 6 stopni. Nieco cieplej będzie na zachodzie do 7-8 stopni.

W rejonach występowania silnych opadów krupy śnieżnej bądź śniegu temperatura może spadać nawet do 1-2 stopni na plusie. Po ich przejściu temperatura wzrośnie do poprzedniego stanu.

W nocy bardzo silnie powieje we wschodniej połowie kraju, mniej więcej od Pomorza po Małopolskę i na wschód od tej lini.

Na wschodzie nocą możliwe jeszcze porywy do około 25 m/s ( 90km/h).

Jutro przedpołudniem będzie jeszcze silnie wiało na wschodzie. Po południu wiatr będzie już słabnął.

Jutro na wschodzie początkowo możliwe jeszcze porywy do 80 km/h.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/ostrz-2.png?fit=1012%2C1024&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/ostrz-2.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoOstrzeżeniaPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyprognozaPROGNOZA NA 30 X 2017         W nocy w wielu rejonach będą występować przelotne opady deszczu, miejscami przechodzące w opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Czeka nas już chłodna noc.   Jutro w ciągu dnia nadal będą występować przelotne opady w rożnej postaci od deszczu po śnieg i krupę śnieżna.         Czeka nas zimny dzień. W...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę