Dzisiejszy poranek to najzimniejszy moment obecnego ochłodzenia. Umiarkowany wiatr nie pozwolił na większe przypowierzchniowe spadki temperatury, ale i tak przymrozek wystąpił na znacznym obszarze kraju, jeśli nie na dwóch metrach to przygruntowy. W Zakopenem zanotowano -3.0 °C, w Częstochowie -1.1 °C.

Dziś w południe będziemy notować maksymalne wartości ciśnienia. Potem odsuwający się niż znad zachodniej Rosji pozwoli na napływ cieplejszego powietrza z zachodu.

Zachmurzenie będzie obejmować coraz większą część kraju, a z czasem zacznie padać deszcz. Stopniowo będzie się też podnosić temperatura.

 

Sprowadzający do nas zimne morskie powietrze arktyczne niż Herwart znad zachodniej Rosji zacznie się odsuwać na wschód dając miejsce dla kolejnego wtórnego układu niżowego, który pojawi się nad Bałtykiem w czwartek.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/TEMP-MIN-31.10.2017.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/TEMP-MIN-31.10.2017.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaDzisiejszy poranek to najzimniejszy moment obecnego ochłodzenia. Umiarkowany wiatr nie pozwolił na większe przypowierzchniowe spadki temperatury, ale i tak przymrozek wystąpił na znacznym obszarze kraju, jeśli nie na dwóch metrach to przygruntowy. W Zakopenem zanotowano -3.0 °C, w Częstochowie -1.1 °C. Dziś w południe będziemy notować maksymalne wartości ciśnienia. Potem odsuwający...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę