Ze spokojnej pogody przedzimia (którą jeszcze widać na zamieszczonych mapach) zrobi się wkrótce dynamiczna i niebezpieczna aura przypominająca już typową zimę. Kirunek napływu wilgoci może nie jest taki jakiego byśmy się spodziewali, bo z południa. Na froncie odsuwającego się niżu znad Bałtyku wędrować będzie mezoskalowy aktywny niż, który nadciągnie znad Morza Śródziemnego i przyniesie jutro sporą dawkę śniegu, głównie we wschodniej połowie kraju. 

Warunki na drogach pogorszą się, nie tylko ze względu na śnieg, ale i możliwe oblodzenia i gołoledź. Temperatura się zatem obniży i zwiększy się prędkość wiatru, zwłaszcza w nocy z czwartku na piątek.

Stacje z najniższą temperaturą godzinową minionej nocy:

KASPROWY WIERCH -9.2*C
KOMAŃCZA -8.7*C
ŚNIEŻKA -7.9*C
POLANA -7.3*C
ŻUBRACZE -7.2*C
LESZCZOWATE -6.7*C
TARNAWA NIŻNA -6.5*C
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/TEMPERATURA-MINIMALNA-29-XI-2017g.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/TEMPERATURA-MINIMALNA-29-XI-2017g.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaZe spokojnej pogody przedzimia (którą jeszcze widać na zamieszczonych mapach) zrobi się wkrótce dynamiczna i niebezpieczna aura przypominająca już typową zimę. Kirunek napływu wilgoci może nie jest taki jakiego byśmy się spodziewali, bo z południa. Na froncie odsuwającego się niżu znad Bałtyku wędrować będzie mezoskalowy aktywny niż, który...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę