Wczoraj w wielu miejscach posypał śnieg, który miejscami sprawiał utrudnienia na drogach. Choć utworzył pokrywę śnieżną, to jednak stopniowo topnieje przez dodatnie temperatury. Obecnie prószy jeszcze na Podkarpaciu, gdzie prognozy przewidywały nawet 20-centymetrową warstwę śniegu.

 

 

Choć krajobrazy coraz bardziej zimowe to jednak grudzień do tej pory wypada jako ciepły, gdyż do połowy miesiąca odchylenie temperatury od normy wynosi ok. 2*C.


Jest tak dlatego, że grudzień to już generalnie okres przechodzenia przedzimia w zimę, co w ostatnich latach przesuwa się coraz bardziej. Zgodnie ze średnimi wieloletnimi temperatura maksymalna w połowie grudnia już nieznacznie przekracza zero stopni, a na północnym wschodzie jest już nawet ujemna.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-15-XII-2017.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-15-XII-2017.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaWczoraj w wielu miejscach posypał śnieg, który miejscami sprawiał utrudnienia na drogach. Choć utworzył pokrywę śnieżną, to jednak stopniowo topnieje przez dodatnie temperatury. Obecnie prószy jeszcze na Podkarpaciu, gdzie prognozy przewidywały nawet 20-centymetrową warstwę śniegu.     Choć krajobrazy coraz bardziej zimowe to jednak grudzień do tej pory wypada jako ciepły, gdyż...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę