W przyszłym tygodniu będziemy mieć najkrótsze dni w roku, wraz z przesileniem zimowym 21 grudnia. Znad Morza Czarnego ku wschodniej Europie ma przemieścić się układ niskiego ciśnienia, który będzie zaciągał zimniejszą masę powietrza również nad nasze rejony. 

Pierwsza połowa tygodnia ma zatem minąć z mrozem w nocy, i lekko dodatnią temperaturą w dzień na zachodzie kraju. Opadów raczej będzie niewiele. Na wschodzie lekki mróz może panować cały dzień. Zachodnia cyrkulacja jednak znów da o sobie znać i w drugiej połowie tygodnia ma się ocieplić. Dotrze też więcej atlantyckiej wilgoci, co prawdopodobnie przysporzy problemów kierowców, bo oprócz śniegu może wystąpić marznący deszcz.

Jeszcze jako ciekawostkę, bo to dopiero za tydzień, można podać prognozę modelu GFS na Wigilię. Na razie wygląda na to, że na zachodzie temperatury mogą sięgać 4*C z lekkimi opadami deszczu, ale na południowym wschodzie może panować całodobowy mróz.  Tam bardziej jest mozliwy słaby śnieg. Może to sugerować przesuwający się z zachodu front ciepły.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-16-XII-2017.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-16-XII-2017.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaW przyszłym tygodniu będziemy mieć najkrótsze dni w roku, wraz z przesileniem zimowym 21 grudnia. Znad Morza Czarnego ku wschodniej Europie ma przemieścić się układ niskiego ciśnienia, który będzie zaciągał zimniejszą masę powietrza również nad nasze rejony.  Pierwsza połowa tygodnia ma zatem minąć z mrozem w nocy, i lekko dodatnią...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę