Od początku roku mamy ponurą pogodę, która nie przypomina w pełni zimowej aury. Jak na ironię to 3 stycznia Ziemia na swojej orbicie jest najbliżej Słońca (peryhelium), a w tym roku 1 stycznia dodatkowo Księżyc znalazł się najbliższej Ziemii (perygeum, 356 566 km). Niż, który wczoraj zmierzał ku Bałtykowi przyniósł na zachodzie deszcz ze śniegiem, śnieg i w końcu intensywne opady deszczu, a w pozostałych regionach silniejsze porywy wiatru. W Bielsku-Białej powiało do 108 km/h, na szczytach gór jeszcze mocniej.

 

Miejscami przez chmury przebija się słońce, ale to tylko parogodzinne uspokojenie. Już wieczorem wkroczy kolejny ośrodek niskiego ciśnienia, który dość szybko wędruje do nas znad Wysp Brytyjskich.

 

markSytuacja obecnaOd początku roku mamy ponurą pogodę, która nie przypomina w pełni zimowej aury. Jak na ironię to 3 stycznia Ziemia na swojej orbicie jest najbliżej Słońca (peryhelium), a w tym roku 1 stycznia dodatkowo Księżyc znalazł się najbliższej Ziemii (perygeum, 356 566 km). Niż, który wczoraj zmierzał ku Bałtykowi...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę