Zimna masa kontynentalnego powietrza, która czaiła się od paru dni na północnym wschodzie już wczoraj wkroczyła śmielej w głąb kraju i proces ten będzie postępować dalej. Nad zachodnią Rosją rozbudowany wyż Borcherd, który w swoim centrum miał o północy 1047 hPa, ściąga mróz, spotęgowany umiarkowanym wiatrem ze wschodu. Dopiero we wtorek zetrze się z nim nad naszym krajem atlantycki niż i przyniesie ocieplenie z opadami śniegu. Rosyjski wyż nie ma zasilającego paliwa (mroźnego powietrza z północnych akwenów Arktyki), aby się umacniać i przynosić paronastostopniowe mrozy. 

Niemniej najbliższe noce nie będą należeć do najcieplejszych. W okolicach Suwałk temperatura jutro i pojutrze nad ranem może spaść do -8, -9*C.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-12-I-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-12-I-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaZimna masa kontynentalnego powietrza, która czaiła się od paru dni na północnym wschodzie już wczoraj wkroczyła śmielej w głąb kraju i proces ten będzie postępować dalej. Nad zachodnią Rosją rozbudowany wyż Borcherd, który w swoim centrum miał o północy 1047 hPa, ściąga mróz, spotęgowany umiarkowanym wiatrem ze wschodu. Dopiero...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę