Po przejściu niżu Fryderyki w Polsce pozostał wprawdze śnieg, ale i zrobiło się cieplej. W wielu regionach pojawiły się oblodzenia, bo nocami temperatura spadła poniżej zera. Największe spadki wystąpiły na północnym wschodzie, gdzie przy bezchmurnym niebie i z zalegającą pokrywą śnieżną temperatury lokalnie obniżyły się poniżej 10*C. W Białymstoku rano grubość pokrywy wyniosła 17 cm, w Białowieży 20 cm, a w Elblągu nawet 28 cm. Najmniej jest go w woj. lubuskim, choć i w Zielonej Górze zalega 7 cm śniegu.

Słabe przelotne opady śniegu są możliwe w najbliższych dniach w większości kraju. Jednak nadal utrzyma się niebezpieczne wahanie dobowe wokół zera stopni, co oczywiście doprowadzi do śliskich nawierzchni, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku i rano.

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/temperatura-min-20-I-2018-g.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/temperatura-min-20-I-2018-g.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaPo przejściu niżu Fryderyki w Polsce pozostał wprawdze śnieg, ale i zrobiło się cieplej. W wielu regionach pojawiły się oblodzenia, bo nocami temperatura spadła poniżej zera. Największe spadki wystąpiły na północnym wschodzie, gdzie przy bezchmurnym niebie i z zalegającą pokrywą śnieżną temperatury lokalnie obniżyły się poniżej 10*C. W Białymstoku rano...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę