Tylko niektóre obszary kraju powitały niedzielę słonecznym, bezchmurnym niebem. Nad resztą Polski wiszą gęste warstwowe chmury. Jednak nam nami, jak i nad większością kontynentu znajdują się ośrodki wyżowe. Ten nad północną Skandynawią umacnia się i prowadzi do spływu najzimniejszej masy powietrza na północnym wschodzie Europy w tym sezonie. Arktyczne powietrze będzie nad Rosją ulegać transformacji i kierować się na południowy zachód. 

Pytanie jak daleko sięgnie jest jeszcze otwarte. W Polsce do czwartku nie dojdzie do wielkich zmian. Czeka nas pogoda bez większych opadów z temperaturą dodatnią w dzień w większości kraju. 22 lutego na wschodzie ma już panować całodobowy mróz.

Niższe temperatury początkowo mają wystąpić na północnym wschodzie, ok. -8*C nad ranem w piątek. Mroźne powietrze ma rozejść się na zachodnią część kraju w sobotę, przy jednoczesnym panowaniu dodatnich temperatur na wschodzie, gdzie sięgnąć ma zatoka niżowa znad Morza Czarnego.
W przyszłą niedzielę ma dojść do dość specyficznego układu w którym najzimniej będzie w pewnym momencie na zachodzie kraju, a 26 lutego na południu. To nadal dość odległa prognostycznie perspektywa, więc jeszcze może dojść do zmian. Na razie nie zanosi się na siarczyste mrozy (temperatury do -10 stopni).  Pewne wydaje się jednak, że najbliszy tydzień nie będzie należał do najcieplejszych.

 

Ciekawa perspektywa przyszłej niedzieli, choć nadal odlegla i niepewna, gdzie największy mróz panować będzie na zachodzie i południu
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-17-II-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-17-II-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaTylko niektóre obszary kraju powitały niedzielę słonecznym, bezchmurnym niebem. Nad resztą Polski wiszą gęste warstwowe chmury. Jednak nam nami, jak i nad większością kontynentu znajdują się ośrodki wyżowe. Ten nad północną Skandynawią umacnia się i prowadzi do spływu najzimniejszej masy powietrza na północnym wschodzie Europy w tym sezonie. Arktyczne...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę