Rozległy atlantycki niż dociera do kontynentu europejskiego. Jego układ frontów sięga Polski – już dziś większość kraju będzie cieszyć się napływem ciepłego powietrza z południa. Na północy jednak front ciepły zaznacza się odsuwającymi się stopniowo opadami deszczu. Chmur nad Polską będzie ubywać, a najcieplejszym miejscem ma być Ziemia Lubuska z 17*C.

Jutro najcieplej będzie na południowym wschodzie. W poniedziałek nad zachodnią Polska przemieści się płytki niż i pogoda się pogorszy – zrobi się chłodniej.

Marzec jest znany ze zmienności aury i to widać po minionym tygodniu. W ubiegły tydzień mieliśmy paronastostopniowe mrozy, a w ten zanotujemy ponad 15*C. I na tym nie koniec, bo za tydzień znów możemy wrócić w zimowe klimaty z całodobowym mrozem (przynajmniej tak to widzi model GFS).

Temperatura w najcieplejszym punkcie dnia 11 marca 2018.

markSytuacja obecnaRozległy atlantycki niż dociera do kontynentu europejskiego. Jego układ frontów sięga Polski - już dziś większość kraju będzie cieszyć się napływem ciepłego powietrza z południa. Na północy jednak front ciepły zaznacza się odsuwającymi się stopniowo opadami deszczu. Chmur nad Polską będzie ubywać, a najcieplejszym miejscem ma być Ziemia Lubuska...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę