Dziś ostatni dzień z czasem zimowym, ale raczej nie po raz ostatni z niego rezygnujemy. Problem jednak dotarł do Komisji Europejskiej i niewykluczone, że dyrektywa dotycząca zmiany czasu zostanie skorygowana jednak tak, aby kraje UE pozostały w tej samej strefie czasowej przez cały rok. Tymczasem za oknami jeszcze do lata wiele brakuje. W Zamościu w nocy było -13.0°C.

Wczoraj temperatury nadal poniżej normy, choć właśnie teraz ma się to zmienić. W Bieruniu Starym o 13:00 temperatura przekroczyła 9 stopni. Generalnie ma być cieplej, ale sytuacja nie jest stabilna i temperatura ma się różnić w obrębie kraju. Zimno ma panować na północny wschodzie. Od Wielkiej Soboty model GFS wciąż prognozuje duże ocieplenie na południu i zachodzie, czyli ponad 15 stopni.

 

markSytuacja obecnaDziś ostatni dzień z czasem zimowym, ale raczej nie po raz ostatni z niego rezygnujemy. Problem jednak dotarł do Komisji Europejskiej i niewykluczone, że dyrektywa dotycząca zmiany czasu zostanie skorygowana jednak tak, aby kraje UE pozostały w tej samej strefie czasowej przez cały rok. Tymczasem za oknami jeszcze do...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę