Nie będzie powolnego i skutecznego ocieplenia, bo północ kontynentu wciąż wychłodzona. Choć dzisiaj na zachodzie znów ponad 10 stopni to jednak układy wysokiego ciśnienia znad Europy Północnej będą sprowadzały zimne powietrze z północy. Skutecznemu ochłodzeniu na cały kraj zapobiegną jednak atlantyckie niże – w środę i czwartach może padać deszcz i prószyć śnieg na północy kraju. 

Utrzyma się podział na zimną północ, gdzie w nocy pojawią się przymrozki, a w dzień będzie lekko ponad zero stopni oraz  cieplejsze południe, gdzie będzie można odczuć temperatury do 10 stopni.

Ostatnia aktualizacja modelu GFS prezentuje dość zimną Wielką Sobotę z przemieszczającym się frontem, odsuwającym na południowy wschód cieplejsze powietrze. W Wielkanoc ma być dość ciepło na zachodzie (ponad 10 stopni), a w nocy przymrozkowo, choć sytuacja jest na tyle dynamiczna, że prognozy jeszcze mogą się zmieniać.

Ostatnia aktualizacja modelu GFS na Niedzielę Wielkanocną przewiduje wyższe temperatury jedynie na zachodzie i południu, choć duży kontrast termiczny ze wschodem kraju może sugerować o dynamicznych zmianach w pogodzie, a więc o kolejnych modyfikacjach w prognozach
https://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/03/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-24-III-2018-1024x963.jpghttps://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/03/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-24-III-2018-150x150.jpgmarkSytuacja obecnaNie będzie powolnego i skutecznego ocieplenia, bo północ kontynentu wciąż wychłodzona. Choć dzisiaj na zachodzie znów ponad 10 stopni to jednak układy wysokiego ciśnienia znad Europy Północnej będą sprowadzały zimne powietrze z północy. Skutecznemu ochłodzeniu na cały kraj zapobiegną jednak atlantyckie niże - w środę i czwartach może padać...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę