Wczoraj po południu rozpadało się w w większości kraju, choć na południu temperatury były już przyzwoite jak na koniec marca – dodatnie odchylenie od normy osiągnęło tam 4 stopnie, bo temperatury przekraczały 15*C. Niż z południa, którego centrum przemieszcza się obecnie wzdłuż naszych wschodnich granic, zaciągnął sporą dawkę wilgoci. W Morskim Oku spadło do 8:00 36.2 mm opadu, w Gdańsku 27.6 mm.
Deszcz będzie padać cały dzień na wschodzie, a odsuwający się niż ściągnie zimniejsze powietrze z północy, co da o sobie znać po przelotnych opadach śniegu – początkowo na zachodzie, a w nocy i jutro na wschodzie kraju. Jednak w Poniedziałek Wielkanocny ma się od zachodu rozpogadzać i zacznie rosnąć temperatura, co ma być preludium do większego ocieplenia w przyszłym tygodniu.

Południe Polski wczoraj miało temperatury powyżej wieloletniej normy.

markSytuacja obecnaWczoraj po południu rozpadało się w w większości kraju, choć na południu temperatury były już przyzwoite jak na koniec marca - dodatnie odchylenie od normy osiągnęło tam 4 stopnie, bo temperatury przekraczały 15*C. Niż z południa, którego centrum przemieszcza się obecnie wzdłuż naszych wschodnich granic, zaciągnął sporą dawkę wilgoci....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę