Złośliwością losu przejście układu niżowego przez Polskę przytrafiło się akurat w Wielkanoc, co skutecznie zepsuło pogodę, na zachodzie wczoraj wiało przenikliwym chłodem, miejscami poprószyło, a na wschodzie lał deszcz, a  potem śnieg. Jednak zgodnie z planem od zachodu rozpogadza się i coraz większa część kraju cieszy się słońcem. Do końca dnia wiatr ucichnie i zacznie napływać powietrze z południa.

To ma być początek znacznego ocieplenia na dłużej, bo poza południową Polską do tej pory brakowało temperatur, które przekraczałyby 10*C. Dzisiaj jeszcze bez większych sensacji – ponad 10*C ma być na południowym zachodzie, ale jutro model EMS prognozuje tam już 20 stopni.

Na zachodzie kraju 1 kwietnia było nawet o 6 stopni mniej niż podaje średnia wieloletnia.

 

markSytuacja obecnaZłośliwością losu przejście układu niżowego przez Polskę przytrafiło się akurat w Wielkanoc, co skutecznie zepsuło pogodę, na zachodzie wczoraj wiało przenikliwym chłodem, miejscami poprószyło, a na wschodzie lał deszcz, a  potem śnieg. Jednak zgodnie z planem od zachodu rozpogadza się i coraz większa część kraju cieszy się słońcem. Do...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę