Wysoka temperatura jak na kwiecień, umiarkowana ilość energii w atmosferze i nieco wilgotniejsza masa powietrza sprzyjają tworzeniu wiosennych burz, na szczęście niezbyt silnych.

Burze powstały nieznacznie na południe, niż przewidywały modele EMS i UM. Powoli przesuwają się w kierunku północno-zachodnim. Późnym popołudniem i wieczorem powinny być głównie w Wielkopolsce. Burze wystąpią także na Podkarpaciu i lokalnie na Lubelszczyźnie. Burzom może towarzyszyć niewielki grad.


Jutro mogą ponownie pojawić się komórki burzowe. W pasie od Lubelszczyzny przez Mazowsze, Kujawy, po Ziemie Lubuską. Nie będą to jednak gwałtowne zjawiska.

GabrychSytuacja obecnaWysoka temperatura jak na kwiecień, umiarkowana ilość energii w atmosferze i nieco wilgotniejsza masa powietrza sprzyjają tworzeniu wiosennych burz, na szczęście niezbyt silnych. Burze powstały nieznacznie na południe, niż przewidywały modele EMS i UM. Powoli przesuwają się w kierunku północno-zachodnim. Późnym popołudniem i wieczorem powinny być głównie w Wielkopolsce. Burze...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę