Wczorajsze burze niosły ze sobą wiele deszczu. W najcieplejszym wczoraj Bieruniu Starym (31.2*C) zanotowano 37.8 mm opadu dobowego, podobnie w Droniowicach. Obfite opady zanotowano na Śląsku, w Wielkopolsce i na Kujawach. Gorąca masa powietrza wycofuje się za nasze wschodnie granice. Tylko na wschodzie są dziś szanse na temperatury ponad 25-stopniowe. W pozostałych częściach kraju do 20 stopni. Przyszłe dni również z bardziej umiarkowanymi, ale letnimi temperaturami. 

Wraz z rosnącym ciśnieniem maleje zachmurzenie i tam, gdzie ostatnio nie padało susza może się nasilić. W kolejnych dniach w warunkach wyżowych nie ma co liczyć na większy deszcz.

markSytuacja obecnaWczorajsze burze niosły ze sobą wiele deszczu. W najcieplejszym wczoraj Bieruniu Starym (31.2*C) zanotowano 37.8 mm opadu dobowego, podobnie w Droniowicach. Obfite opady zanotowano na Śląsku, w Wielkopolsce i na Kujawach. Gorąca masa powietrza wycofuje się za nasze wschodnie granice. Tylko na wschodzie są dziś szanse na temperatury ponad...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę