To już trzeci weekend w którym robi się chłodniej. Wczoraj upalnie w znacznej części kraju, na południu temperatury przekroczyły 32 stopnie. Jednak już dziś sporo chmur na niebie, a na południu pada deszcz. Po południu mogą zdarzyć się tam burze. Do Polski, pomiędzy niżem znad Zatoki Fińskiej i wyżem znad Szkocji, zaczęło napływać chłodniejsze i bardziej wilgotne powietrze ze Skandynawii. W ciągu dnia będzie wypierać gorącą masę z południowego wschodu.

Nie oznacza to jednak, że będzie zimno, bo temperatury będą przekraczać 25 stopni. Nie spodziewamy się nadal większych opadów.

Wczorajsza anomalia temperatury przekraczała nawet 4 stopnie.

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/07/Temperatura-maksymalna-5-VI-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/07/Temperatura-maksymalna-5-VI-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaTo już trzeci weekend w którym robi się chłodniej. Wczoraj upalnie w znacznej części kraju, na południu temperatury przekroczyły 32 stopnie. Jednak już dziś sporo chmur na niebie, a na południu pada deszcz. Po południu mogą zdarzyć się tam burze. Do Polski, pomiędzy niżem znad Zatoki Fińskiej i wyżem...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę