Polska od ponad tygodnia oblewana jest strugami deszczu, choć nierównomiernie, w różnych konfiguracjach, których odzwierciedleniem są panujące temperatury. Wczoraj na wschodzie było gorąco, w co pewnie trudno uwierzyć mieszkańcom deszczowej zachodniej Polski. Obecnie leje na Pomorzu i w Polsce centralnej po Podkarpacie, ale przelotny deszcz i burze są możliwe w wielu miejscach kraju (zwłaszcza w Wielkopolsce).

Kiedy przestanie padać? W zasadzie już od jutra zacznie się rozpogadzać, a przelotny deszcz możliwy będzie miejscami na wschodzie. Co więcej, również weekend zapowiada się w wiekszości Polski słoneczny i z przyjemną temperaturą  w okolicach 25 stopni, choć przy tej wilgotności z pewnością będzie parno.

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/07/Temperatura-maksymalna-18-VII-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/07/Temperatura-maksymalna-18-VII-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaPolska od ponad tygodnia oblewana jest strugami deszczu, choć nierównomiernie, w różnych konfiguracjach, których odzwierciedleniem są panujące temperatury. Wczoraj na wschodzie było gorąco, w co pewnie trudno uwierzyć mieszkańcom deszczowej zachodniej Polski. Obecnie leje na Pomorzu i w Polsce centralnej po Podkarpacie, ale przelotny deszcz i burze są możliwe...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę