W Polsce centralnej już od dwóch godzin konwekcja jest na tyle dynamiczna, że w wielu miejscach przelotnie pada. Po południu w południowej połowie kraju i na zachodzie licznie będą tworzyć się komórki burzowe, które mogą przynieść silniejsze porywy wiatru i grad. Znów upalnie na zachodzie, choć szybki wzrost temperatury będzie zbijać zachmurzenie i przelotne deszcze. Najspokojniej będzie dziś na północy. Podobnie niestabilna pogoda utrzyma się przez resztę weekendu, choć w sobotę burze pojawią się też na północnym wschodzie. 

 

Sytuacja prognozowana przez serwis numerycznych prognoz pogody ICM UW (UM 4 km) na godzinę 21:00, w trakcie całkowitego zaćmienia Księżyca. Najwięcej pogodnego nieba będzie na północy i wschodzie. W pozostałej części kraju mogą przechodzić przelotne burze.
markSytuacja obecnaW Polsce centralnej już od dwóch godzin konwekcja jest na tyle dynamiczna, że w wielu miejscach przelotnie pada. Po południu w południowej połowie kraju i na zachodzie licznie będą tworzyć się komórki burzowe, które mogą przynieść silniejsze porywy wiatru i grad. Znów upalnie na zachodzie, choć szybki wzrost temperatury...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę