Czas szybko leci i po połowie sierpnia coraz częściej będą się nasuwały myśli o jesieni. A ta według prognoz serwisu accuweather.com ma być u nas ciepła, choć na wschodzie kraju pod koniec jesieni (listopada) nadciągnąć mają pierwsze zimne i śnieżne epizody. Zobaczcie, co przewidują na jesień amerykańscy meteorolodzy.

Od Francji po Polskę jesień ma przynieść przyjemną aurę. Po rekordowo gorącym lecie w Europie Zachodniej można się spodziewać suchej pogody już bez męczących upałów. W większości regionów będą panować temperatury ponad normę, co przyniesie dogodną pogodę dla uprawiania aktywności na świeżym powietrzu, zarówno we wrześniu, jak i w październiku. Według meteorologa Tylera Roysa będzie to też sprzyjać wyższej frekwencji na wszelkich festynach i świętach obchodzonych na zewnątrz.

Przez większość września mają utrzymywać się wysokie temperatury maksymalne powyżej 20 stopni w Paryżu, Berlinie czy Warszawie.

Oczywiście w październiku i listopadzie temperatury będą utrzymywać trend spadkowy, ale przewaga słońca zapewni ciepło na popołudniowe godziny, dzięki czemu można będzie realizować jeszcze swoje plany na łonie natury.

Ostra zmiana jest spodziewana w połowie i pod koniec listopada, kiedy to zimna masa powietrza z Rosji wkroczy na zachód w głąb kontynentu aż po Niemcy. Przyniesie przedwcześnie chłodne dni w Berlinie, Pradze czy Warszawie. Podniesie się tym samym prawdopodobieństwo opadów śniegu, zwłaszcza w regionach położonych wyżej. Opady mogą być jeszcze mieszane (deszcz ze śniegiem), ale możliwe jest już nawet utworzenie się na krótko pierwszej pokrywy śnieżnej w sezonie. Na wschodzie Polski zimno może się zrobić już pod koniec października. Tam też jest większa szansa na opady śniegu.

Przedłużające się okresy bezdeszczowe podniosą też po raz kolejny zagrożenie suszą, tym bardziej po suchszym i gorętszym niż normalnie lecie. Roys twierdzi, że może się to odbić negatywnie na rolnictwie we Francji czy Niemczech, ale w Polsce czy Czechach sucha aura ma sprzyjać zebraniu plonów.

Tekst na podstawie artykułu accuweather.com.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/08/JESIEN2019.png?fit=1024%2C576&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/08/JESIEN2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markCiekawostkiCzas szybko leci i po połowie sierpnia coraz częściej będą się nasuwały myśli o jesieni. A ta według prognoz serwisu accuweather.com ma być u nas ciepła, choć na wschodzie kraju pod koniec jesieni (listopada) nadciągnąć mają pierwsze zimne i śnieżne epizody. Zobaczcie, co przewidują na jesień amerykańscy meteorolodzy. Od Francji...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę