Jako ciekawostkę przedstawiamy prognozę na zimę 2020/21 wg amerykańskiego portalu Accuweather.com. Będzie to wyjątkowy sezon ze względu na pandemię, ale właśnie przez nią być może lepiej by było, aby nie panowały wtedy mrozy, które wydłużają obecność wirusów w środowisku. Meteorolodzy opracowujący przewidywania na zbliżający się sezon właściwie nie dają szans na większy spływ arktycznych mas powietrza z północy.

Autorzy niewiele wspominają o środkowej Europie, ale zaznaczają, że pod względem występowania sztormów i wichur związanych z atlantyckimi niżami ma być ich mniej niż w ubiegłym sezonie. Najczęściej wichury mają występować w styczniu i na początku lutego. Ponieważ takie zasobne w wilgoć układy niskiego ciśnienia mają pojawiać się rzadziej, może być też mniej opadów.

Temperatury mają być łagodne. W zasadzie widać to też po prognozie dla zachodniej Rosji, gdzie zima ma minąć bez wielkich mrozów. Może to pomóc organizatorom imprez jak jarmarki bożonarodzeniowe, aby odwiedzający spędzali ten czas na zewnątrz, o ile obostrzenia w ogóle dopuszczą ich obecność.

Północny wschód kraju, podobnie jak Europę Wschodnią, mają charakteryzować nieco wyższe temperatury niż norma wieloletnia, jednak są możliwe okresowe napływy zimnych mas powietrza, a wraz z nimi mogą się pojawić opady śniegu.

Tekst oryginalnej prognozy accuweather.com – tutaj

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/10/ZIMA2020.png?fit=1024%2C576&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/10/ZIMA2020.png?resize=150%2C150&ssl=1markCiekawostkiJako ciekawostkę przedstawiamy prognozę na zimę 2020/21 wg amerykańskiego portalu Accuweather.com. Będzie to wyjątkowy sezon ze względu na pandemię, ale właśnie przez nią być może lepiej by było, aby nie panowały wtedy mrozy, które wydłużają obecność wirusów w środowisku. Meteorolodzy opracowujący przewidywania na zbliżający się sezon właściwie nie dają...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę