Nad Bałtykiem niż w którego centrum panuje około 977 hPa. Powoli będzie zmierzać ku południowej Finlandii. Dziś będzie jeszcze wietrznie, ale największe opady z nim związane opuściły nasz kraj. Zrobi się też chłodniej o parę stopni.

Wiało mocno z południowego zachodu i zachodu, ale nie są to prędkości dla jesiennej aury niezwykłe. Na Kasprowym Wierchu zanotownao porywy do 28 m/s (101 km/h). Poza górami mocno wiało na Wybrzeżu, gdzie nawet sieć IMGW zanotowała 31 m/s w porywie (ok. 112 km/h) na stacji w Darłówku. Na innych stacjach nadmorskich wiało najsilniej w zakresie 70 – 80 km/h m.in. w Ustce (82 km/h) i Łebie. Pozytywnym efektem wichury jest oczyszczenie powietrza z zawieszonym w nim zanieczyszczeń.

Zachmurzenie nad Polską o 10:25 z licznymi przejaśnieniami i pojedynczymi wyładowaniami w okolicach Darłowa.

Po przejściu frontu chłodnego konwekcja jest dość wyraźnie zaznaczona zachmurzeniem kłębiastym. Dochodzi do przejaśnień, przelotnych opadów, a nad Wybrzeżem rejestruje się pojedyczne wyładowania atmosferyczne. Poza tym nad krajem wystąpi dość silny prąd strumieniowy z zachodu, który zdynamizuje warunki pogodowe.


https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-10-XI-2017.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-10-XI-2017.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaNad Bałtykiem niż w którego centrum panuje około 977 hPa. Powoli będzie zmierzać ku południowej Finlandii. Dziś będzie jeszcze wietrznie, ale największe opady z nim związane opuściły nasz kraj. Zrobi się też chłodniej o parę stopni. Wiało mocno z południowego zachodu i zachodu, ale nie są to prędkości dla jesiennej...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę