Układ niżowy znad południowego Bałtyku powoli się wypełnia i odsuwa od Polski. Przyniósł nie tylko mocne porywy wiatru (w Świnoujściu 72 km/h w nocy), ale sprowadza po zachodniej stronie zimne przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego. Już wczoraj padał deszcz, krupa śnieżna, śnieg, a lokalnie zdarzały się burze śnieżne i śnieżyce.

Obecnie opady występują, zgodnie z prognozami, na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Ranek przywitaliśmy z pokrywą śnieżną już nie tylko w górach (na Kasprowym Wierchu zalega już 95 cm pokrywy,  nad Morskim Okiem 89 cm), ale i na znacznie niższych wysokościach: cienka warstwa utworzyła się w Bielsku-Białej i w Częstochowie, ale i lokalnie na Dolnym Śląsku, w woj. łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim (Olsztyn) i świętokrzyskim (Kielce).

markSytuacja obecnaUkład niżowy znad południowego Bałtyku powoli się wypełnia i odsuwa od Polski. Przyniósł nie tylko mocne porywy wiatru (w Świnoujściu 72 km/h w nocy), ale sprowadza po zachodniej stronie zimne przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego. Już wczoraj padał deszcz, krupa śnieżna, śnieg, a lokalnie zdarzały się burze śnieżne i śnieżyce. Obecnie opady...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę