Wczoraj znów temperatury przekroczyły aż o ponad 8*C wieloletnią średnią dobową. W krakowskiej Woli Justowskiej czujniki temperatury zmierzyły nawet 10.6*C. Taka aura ma się jednak ku końcowi. Od jutra Polska podzieli się na bezchmurną i mroźną nocami północ i środek kraju oraz pochmurne, deszczowe i nieco cieplejsze południe. W kolejnych dniach model GFS wskazuje na zaostrzenie kontrastu między ciepłym południowym zachodem a mroźnym północnym wschodem.

 

Na mapie synoptycznej widzimy ośrodek niżowy nad Finlandią od którego przez całą Europę rozpościera się pofalowany front atmosferyczny. Przechodzi on równiez przez południową Polskę.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-5-I-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-5-I-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaWczoraj znów temperatury przekroczyły aż o ponad 8*C wieloletnią średnią dobową. W krakowskiej Woli Justowskiej czujniki temperatury zmierzyły nawet 10.6*C. Taka aura ma się jednak ku końcowi. Od jutra Polska podzieli się na bezchmurną i mroźną nocami północ i środek kraju oraz pochmurne, deszczowe i nieco cieplejsze południe. W...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę