Mamy obecnie jeden z najzimniejszych okresów tej zimy. Na północnym zachodzie i zachodzie odnotowano jedne z najniższych temperatur dobowych – wczoraj na pzykład w Poznaniu temperatura dobowa wyniosła ok. –7.1*C, a w Pile -7.2*C. Rodzi się pytanie jaka jest norma dla trwających obecnie dni.

W odniesieniu do wielolecia 1981 – 2010 prawie w całym kraju mamy ujemną anomalię temperatury. Wczoraj w okolicach Piły było o 6*C mniej niż podaje średnia wieloletnia. To pokazuje, że koniec pierwszej dekady lutego  wcale nie jest zwykle aż tak mroźny jak niektórzy mogą sądzić. Dowodem na to są średnie temperatury maksymalne z lat 1951 – 2010 – zgodnie z nimi przecietnie jedynie na północnym wschodzie i wschodzie kraju utrzymują się 10 lutego całodobowo temperatury ujemne. Na zachodzie dochodzą zwykle już nawet do 3*C.

markSytuacja obecnaMamy obecnie jeden z najzimniejszych okresów tej zimy. Na północnym zachodzie i zachodzie odnotowano jedne z najniższych temperatur dobowych - wczoraj na pzykład w Poznaniu temperatura dobowa wyniosła ok. -7.1*C, a w Pile -7.2*C. Rodzi się pytanie jaka jest norma dla trwających obecnie dni. W odniesieniu do wielolecia 1981 - 2010...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę