Kwiecień zakończył się gorąco. Wysokie temperatury panowały nie tylko w środkowej, ale i w północnej Polsce. Ustka była jedną z najcieplejszych stacji. Miesiąc, pomimo rekordowej średniej temperatury dobowej, nie zanotował oficjalnie ani jednego dnia upalnego, czyli nie było temperatur ponad 30 stopni. O wyniku przesądziła regularność występowania wysokich wartości. Dla przykładu w Tarnowie średnia temperatura maksymalna kwietnia wyniosła aż 21.9*C.

Tymczasem nad Polską dziś front i na zachodzie napływa już chłodniejsza masa wilgotnego powietrza. Przechodzą opady deszczu, a po południu temperatury mają nie przekroczyć 20 stopni.

markSytuacja obecnaKwiecień zakończył się gorąco. Wysokie temperatury panowały nie tylko w środkowej, ale i w północnej Polsce. Ustka była jedną z najcieplejszych stacji. Miesiąc, pomimo rekordowej średniej temperatury dobowej, nie zanotował oficjalnie ani jednego dnia upalnego, czyli nie było temperatur ponad 30 stopni. O wyniku przesądziła regularność występowania wysokich wartości....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę