Jutro już początek września i jednocześnie jesieni meteorologicznej, ale tej w temperaturach możemy tak szybko nie odczuć. Według modelu CFS wrzesień na zachodzie rysuje się z dość znaczną anomalią dodatnią temperatury, dochodzącą do 2 stopni ponad normę. Wyjątkowo ciepło ma być w Skandynawii.
Jednocześnie ma być sucho, zwłaszcza na północy kraju, co zwykle jest skutkiem długo utrzymujących się stabilnych wyżów. Według przewidywań modelu miesięczne sumy deszczu w normie możliwe są głównie na południu kraju.
Prognozowana miesieczna anomalia tempratury powietrza na 2 metrach dla września według modelu CFS (w odniesieniu do danych z lat 1984 – 2009)

 

Prognozowana miesieczna anomalia sumy opadów dla września według modelu CFS (w odniesieniu do danych z lat 1984 – 2009)
markCiekawostkiJutro już początek września i jednocześnie jesieni meteorologicznej, ale tej w temperaturach możemy tak szybko nie odczuć. Według modelu CFS wrzesień na zachodzie rysuje się z dość znaczną anomalią dodatnią temperatury, dochodzącą do 2 stopni ponad normę. Wyjątkowo ciepło ma być w Skandynawii. Jednocześnie ma być sucho, zwłaszcza na północy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę