I komu to przeszkadzało? To chyba najpopularniejsze zdanie jakie w sobotę padnie w polskich domach. Od kilku godzin przez Polskę wędruje front atmosferyczny z burzami, silnymi porywami wiatru i sporym spadkiem temperatury ( o czym informowaliśmy na twitterze oraz na https://www.facebook.com/meteoprognoza/ . Tak wkroczyła do Polski jesień. Co nam przyniesie sobota?

Tak wyglądał rozkład temperatury o 20.00:

W najcieplejszym o 20:00 Poznaniu wkroczył front chłodny, który w ciągu 45 minut obniżył temperaturę aż o 9 stopni.

Noc:

W ciągu nocy front z opadami obejmie całą Polskę. Nad ranem padać będzie już na wschodzie i południu. Umiarkowanie ciepłe powietrze będzie jeszcze na południowym wschodzie, tam będzie około 13-15*C. Poza tym już rześko 7-11*C. Wiatr silny, w porywach do 80 km/h.

Temperatura minimalna
Porywy wiatru o 8.00
Opady deszczu o 8.00

Dzień:

Do popołudnia strefa z opadami deszczu odsunie się za naszą wschodnią granicę. Ale przelotne opady z chwilowymi silniejszymi opadami deszczu pojawią się w północnej części kraju. Wysoko w górach pojawią się opady śniegu. Temperatura sięgnie zaledwie 11-13*C w strefie z opadami do 15-17*C w pozostałych częściach kraju. Wysoko w górach około zera. Wiatr będzie silny i nieprzyjemny, w porywach do 70 km/h. Będzie potęgował odczucie chłodu.

A słońce? Pojawi się w niektórych regionach ale głównie na krótkie chwile.

Temperatura maksymalna
Temperatura na Podhalu i w Tatrach o 18.00
Porywy wiatru o 16.00
Opady deszczu o 9.00
Opady deszczu o 11.00
Opady deszczu o 18.00
Zachmurzenie o 15.40
Rodzaj opadu na Podhalu i w Tatrach o 11.00
lubelak1Prognoza pogodydeszcz,deszcz śnieg,jesień,śnieg,wiatrI komu to przeszkadzało? To chyba najpopularniejsze zdanie jakie w sobotę padnie w polskich domach. Od kilku godzin przez Polskę wędruje front atmosferyczny z burzami, silnymi porywami wiatru i sporym spadkiem temperatury ( o czym informowaliśmy na twitterze oraz na https://www.facebook.com/meteoprognoza/ . Tak wkroczyła do Polski jesień. Co nam...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę