Już o prawie pół godziny zwiększyła się długość dnia, co widać zwłaszcza po późniejszym zachodzie Słońca. Potencjalnie jednak nadal jesteśmy przed najzimniejszym punktem roku, zgodnie z wieloletnimi statystykami. Mimo to na wielki mróz nie ma co liczyć w najbliższych dniach.

Przez kolejny tydzień regularnie wędrować będą w naszym kierunku atlantyckie niże, które zdynamizują pogodę – po ociepleniu i opadach deszczu zacznie sypać śnieg i nastąpi chwilowe ochłodzenie przy rosnącym ciśnieniu.

Obecnie pogodę kształtuję w Polsce niż 'Florenc’, który wędrując przez środkowy Bałtyk ku krajom bałtyckim zaciągnie opady deszczu w niedzielę, a jutro śnieg. Dzisiaj przy południowo zachodnim wietrze będzie jeszcze cieplej niż wczoraj, kiedy to nawet na wschodzie pojawiły się wartości dodatnie. W Słubicach temperatura może zbliżyć się do 7 stopni. Po zmianie kierunku wiatru w poniedziałek i wtorek znów zimniej, ale będzie panować lekki mróz, po którym już od 15 stycznia znów zacznie się kolejne ocieplenie związane z następnym niżem wędrującym nad nasze morze.

Niedziela będzie ciepła, ale z częstymi przelotnymi opadami deszczu
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/Temperatura-maksymalna-12-I-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/Temperatura-maksymalna-12-I-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaJuż o prawie pół godziny zwiększyła się długość dnia, co widać zwłaszcza po późniejszym zachodzie Słońca. Potencjalnie jednak nadal jesteśmy przed najzimniejszym punktem roku, zgodnie z wieloletnimi statystykami. Mimo to na wielki mróz nie ma co liczyć w najbliższych dniach. Przez kolejny tydzień regularnie wędrować będą w naszym kierunku atlantyckie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę