Na nadchodzący sezon amerykański portal pogodowy Accuweather jak zawsze przygotował prognozę sezonową również dla Europy. Dość dobrze poradził sobie ostatnio. Zobaczmy jaką ma propozycję dla zimy 2019/20. Widzimy przede wszystkim podział na deszczową (zatem cieplejszą) Polskę zachodnią i zimniejszą połowę wschodnią, gdzie możliwe są nawracające napływy mroźnego powietrza kontynentalnego, co już teraz w zasadzie ma miejsce.

Brian Lada, meteorolog accuweather.com, zapowiada od Portugalii po Polskę wilgotną zimę, która ma złagodzić suchą letnią i jesienną aurę. Padać nie będzie cały sezon, ale okresy z większymi sumami opadowymi mają podwyższyć poziom wyjątkowo niskich stanów europejskich rzek.

Co nie jest zaskoczeniem, najmocniej mróz ma ścisnąć na wschodzie Europy, co nieco ma sięgnąć również wschodniej Polski. Wdarcie się zimnego przenikliwego powietrza ma już nastąpić na początku sezonu (meteorologiczna zima zaczyna się 1 grudnia), ale adwekcja powietrza arktycznego nie będzie trwała długo. W obszarze zaznaczonym na niebiesko będą rejony, gdzie w pierwszej połowie zimy i tak wystąpią temperatury powyżej średniej.

„W grudniu powinniśmy doświadczyć krótkich fal mrozu, ale większego zimna nie spodziewamy się aż do późnej zimy’, mówi Roys.

Czy to się sprawdzi? To tylko sugestie i nikt nie da pewności jaka pogoda będzie na początku grudnia, a co dopiero przez cały sezon, ale dopiero czas pokaże, czy to będzie kolejna łagodna zima z rzędu.

Oryginalny tekst prognozy znajdziecie tutaj

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/11/ZIMA2019.png?fit=1024%2C563&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/11/ZIMA2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markCiekawostkiNa nadchodzący sezon amerykański portal pogodowy Accuweather jak zawsze przygotował prognozę sezonową również dla Europy. Dość dobrze poradził sobie ostatnio. Zobaczmy jaką ma propozycję dla zimy 2019/20. Widzimy przede wszystkim podział na deszczową (zatem cieplejszą) Polskę zachodnią i zimniejszą połowę wschodnią, gdzie możliwe są nawracające napływy mroźnego powietrza kontynentalnego,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę